جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

همزمان با سفر رئیس جمهور1000 هکتار از شبکه فرعی اراضی بالادست دشت گلفرج بهره برداری می شود

سه شنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷:۵۸
اخبار ايران
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: همزمان با سفر رئیس جمهور، از 1000 هکتار شبکه فرعی از 2500 هکتار شبکه اصلی اراضی بالادست دشت گلفرج شهرستان جلفا با حضور وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان وزارت نیرو به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی، مهندس غلامرضا هاشمی با اعلام این خبر افزود: با تلاش خادمان آب در استان، در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و با اتکال به عنایات الهی، همزمان با سفر دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، 1000 هکتار شبکه فرعی از 2500 هکتار شبکه اصلی اراضی بالادست دشت گلفرج در شهرستان جلفای استان آذربایجان شرقی به بهره برداری می رسد.
وی افزود: این پروژه بخشی از طرح عظیم توسعه بهره برداری از رودخانه ارس در شمال غرب ایران و در محدوده استان آذربایجان شرقی محسوب می شود که آثار اقتصادی و اجتماعی فراوانی به دنبال خواهد داشت.
مهندس هاشمی در خصوص اهداف این طرح اظهار داشت: تأمین آب کشاورزی دوهزار و پانصد هکتار از اراضی دشت گلفرج، افزایش راندمان محصولات کشاورزی و رونق اقتصادی منطقه وایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای 2650 نفر تنها بخشی از دستاوردهای این پروژه محسوب می شوند.
وی سایر مشخصات این پروژه را به این شرح اعلام نمود: دارا بودن پنج ایستگاه پمپاژ و هشت دستگاه مخزن بزرگ آب، اجرای بیش از بیست و هفت هزار متر خط انتقال آب با استفاده از لوله های فولادی تا قطر هزار و چهارصد میلی متر و اجرای بیش از یکصد هزار متر لوله گذاری پلی اتیلنی از مشخصات بارز فنی این پروژه است که با صرف یکصد و ده میلیارد تومان سرمایه گذاری محقق شده است.منبع خبر: فاطمه کشاورزی - کارشناس روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی
فرستنده خبر: az-sharghi
تعداد بازدید: ۲۰۷
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از az-sharghi


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir