جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

برگزاری اولین کارگاه آموزشی تبیین نظام نامه سیلاب استان های خراسان

چهارشنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰:۱۸
اخبار ايران
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، اولین کارگاه آموزشی تبیین نظام نامه سیلاب استان های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی با حضور " سیف الله آقابیگی" مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به میزبانی این شرکت برگزار شد.

در این کارگروه آموزشی که مدیران عامل، معاونان و مدیران عملیاتی و ستادی این سه استان و اعضای کارگروه سیل و مخاطرات دریایی حضور داشتند؛ قائم مقام شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، به بیان بخشی از اقدامات شاخص این شرکت در خصوص رودخانه ها و تشریح نقش کلیدی دولت در مدیریت مخاطرات طبیعی پرداخت.
سیف الله آقابیگی در این جلسه گفت: بیش از 60 درصد خسارت های جانی و مالی در جهان مربوط به "سیل" است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، توسعه نقاط شهری و زیر ساخت های اقتصادی و اجتماعی را از دلایل تغییر اقلیم ایران برشمرد؛ و افزود: این تغییر اقلیم سبب بروز رواناب ها و سیلاب های مخرب شده است؛ و ایران را در رتبه دهم دنیا و چهارم آسیا قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه سیل مختص زمان و مکان خاصی نیست و وقوع سیل در کشور ایران از نظر شدت و تعداد در حال افزایش است؛ گفت: به منظور جلوگیری از افزایش بحران و کنترل مدیریت سیل، نظام‌نامه مدیریت سیل در وزارت نیرو تدوین و اجرایی شده است.
در ادامه جلسه "سیف الله آقابیگی" به همراه "رضاپور" به تفصیل نقش و وظایف هر کدام از حوزه های ستادی و عملیاتی در نظام نامه سیلاب را تبیین نموده و به سوالات و ابهامات مطرح شده پاسخ دادند.
منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه‎ای خراسان رضوی
فرستنده خبر: khorasanr
تعداد بازدید: ۲۹۷
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از khorasanr


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir