جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

در شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی انجام شد؛ اندازه گیری 58 مورد سیلاب، سه ماه اخیر

چهارشنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱:۱۸
اخبار داخلی
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، با توجه به افزایش بارندگی-ها، سیلاب¬هایی با حجم زیاد و گاه مخرب در نقاط مختلف استان درسه ماهه اخیر رخ داد؛ که به همت دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت و هماهنگی لازم با امورهای آب شهرستان-ها، 58 مورد سیلاب اندازه‎گیری شد؛ از این بین 32 مورد مربوط به بهمن و اسفند ماه سال گذشته و 26 مورد مربوط به فروردین ماه امسال می باشد.

حداکثر جریان به ثبت رسیده در ایستگاه صنوبر رودخانه شصت دره در 29 بهمن ماه، با40 متر مکعب بر ثانیه بوده است. همچنین دبی حداکثر اندازه¬گیری شده در ماه اسفند و فروردین در ایستگاه ابراهیم¬خانی رودخانه مرزی هریرود در بالادست سد دوستی به ترتیب برابر با 210 متر مکعب بر ثانیه در سوم اسفند ماه و 180 متر مکعب در 12 فروردین ماه جاری بوده‎است.
لازم به ذکر است، گروه مطالعات آب‎های سطحی با تلاش کارشناسان امورهای 10 گانه آب، کار پر خطر اندازه¬گیری سیلاب¬ را برای پیش¬بینی¬ها و طراحی¬ هیدرولوژیکی سازه¬های آبی در زمان وقوع آن بر عهده دارند؛ در حال حاضر 75 ایستگاه هیدرومتری (آب سنجی) در سطح استان فعال می‌باشد که حفظ، نگهداری و بهره¬برداری آن‎ها از جمله فعالیت¬های پرهزینه و مستمر گروه آب‎های سطحی است.منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه‎ای خراسان رضوی
فرستنده خبر: khorasanr
تعداد بازدید: ۲۳۱
آرشیو: اخبار داخلی
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار داخلی
 اخبار از khorasanr


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir