جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

دیدار مهندس حاج رسولی ها با نماینده جدید جایکا در ایران

سه شنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵:۳۰
اخبار ايران
مهندس حاج رسولیها مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به منظور تبادل نظر درخصوص پروژه مدیریت به هم پیوسته منابع آب حوضه آبریز سفیدرود و سایر همکار های آبی روز دوشنبه مورخ 22/3/96 با نماینده جدید آژانس همکاری های بین المللی ژاپن(جایکا) در ایران، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در ابتدای جلسه مهندس حاج رسولیها ضمن خوش آمدگویی به آقای کوبایاشی نماینده ارشد جدید جایکا در ایران از آقای ساتو نماینده پیشین و آقای ساکایی نماینده قبلی جایکا در شرکت مدیریت منابع آب قدردانی کرد و گفت در چندین سال گذشته بین شرکت ما و جایکا همکاری های خوبی صورت گرفته و پروژه های مختلفی نیز تعریف شده است. پروژه ای که در حال حاضر به مرحله عملیاتی رسیده، پروژه مطالعات مدیریت به هم پیوسته منابع آب در حوضه آبریز سفید رود است. حاج رسولیها گفت این پروژه به لحاظ مباحث مدیریتی و نرم افزاری پیچیدگی های خاص خود را دارد. به طور کلی در هر فرهنگ، اقلیم و شرایط خاص هر کشوری، مدیریت یکپارچه منابع آبی متفاوت است. یکی از نکات مورد توجه ما استفاده از تجارب سایر کشورها در مدیریت یکپارچه منابع آب است که برای برخی حوضه ها از ظرفیت های کشورهای مختلف از قبیل آلمان و فرانسه بهره گیری شده است و درحوضه آبریز سفید رود در نظر داریم از تجارب این نهاد بین المللی استفاده کنیم.
کوبایاشی نماینده جایکا هم گفت پس از رفع تحریم ها ژاپن و جایکا علاقه مند به همکاری بیشتر با ایران هستند و مهمترین ماموریت من ارتقاء همکاری های دو کشور است. وی گفت ژاپن با اتکا به تجارب خوبی که در زمینه فاینانس سد مسجد سلیمان در سالیان گذشته کسب کرده است ، در خصوص فاینانس نیروگاه مسجد سلیمان جهت خرید تجهیرات، بهینه سازی و علاج بخشی آن از آمادگی لازم برخوردار است.
در پایان مهندس سیاری، معاون برنامه ریزی وامور اقتصادی شرکت مدیریت منابع آب، به تجارب خوب برگزاری دوره های آموزشی برای کارشناسان منابع آب و شرکت های آب منطقه ای توسط جایکا اشاره نمود و درخواست کرد تا این اقدام ارزشمند که در حال حاضر متوقف شده است دوباره از سرگرفته شود. نماینده جایکا هم اعلام آمادگی کرد که برگزاری دوره های آموزشی را در دستور کار قرار دهد.منبع خبر: شبکه خبری آب ایران
فرستنده خبر: oskoee
تعداد بازدید: ۳۰۱
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از oskoee


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir