جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

سد مخزنی قزلداش در خراسان شمالی با حضور وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران،آبگیری شد

پنجشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹:۳۷
اخبار ايران
  به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، سد مخزنی قزلداش در شهرستان رازو جرگلان در فاصله 170 کیلومتری شهر بجنورد امروز پنجشنبه 22 تیر ماه با حضور وزیر نیرو، مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، استاندار خراسان شمالی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی آبگیری شد.

مهندس چیت چیان وزیر نیرو در این آیین گفت: سد قزلداش خراسان شمالی، ۳۴ مین سدی است که در دولت یازدهم به بهره داری میرسد. او با تاکید بر اهمیت و حساسیت ویژه مدیریت آب در دنیا و حیات انسان گفت: به همین دلیل برنامه ریزی دقیق و جدی در مدیریت و تامین و مصرف آب مورد نیاز بیش از پیش ضرورت دارد. وی تصریح کرد: حساسیت این مقوله با توجه به خشکسالی حاکم بر کشور بیش از پیش شده است و ساخت سدها در راستای برنامه ریزی و تامین آب مورد نیاز کشور است. وزیر نیرو گفت: در قبل از انقلاب، سالانه ۵۰۰ میلیون متر مکعب بر توان استحصال آب افزوده می شد. او افزود: بعد از انقلاب تا دولت یازدهم، این رقم به سالانه ۸۰۰ میلیون متر مکعب رسید. چیت چیان خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم با احداث سدهای جدید توان استحصال آب به سالانه یک میلیارد و ۱۲۵ میلیون متر مکعب افزایش یافته است. او با اشاره به مشکل تامین آب روستاهای محروم گفت: حدود ۵۶۰۰ روستای کشور در دولت یازدهم آبرسانی شده است و آبرسانی به ۸۰۰ روستای دیگر در دست اجرا است.
مهندس سیدابراهیم علوی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، هدف از ساخت سد مخزنی قزلداش را تامین آب آشامیدنی و بهبود کشاورزی و همچنین بهبود وضعیت معیشت مردم منطقه اعلام کرد و گفت: مخزن این سد گنجایش 12 میلیون و 240 هزار متر مکعب آب را دارد. علوی گفت: این سد از نوع خاکی با هسته رسی است و توان تنظیم سالانه هفت میلیون و 700 هزار مترمکعب را دارد.
وی تصریح کرد: شبکه آبیاری این سد 560 هکتار از زمین‌های منطقه را زیر پوشش خواهد برد.
او، اعتبار هزینه شده برای اجرای طرح سد و شبکه قزلداش را تاکنون بیش از 110 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: حدود 38 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل اجرای این طرح مورد نیاز است.
به گفته وی، عملیات اجرایی سد قزلداش در سال 89 آغاز شده و اکنون حدود 88 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
استاندار خراسان شمالی نیز در این آیین گفت: در دولت تدبیر و امید در این استان، توان ذخیره سدها به مقدار ۲۳ میلیون متر مکعب افزایش یافته و در مجموع به ۱۸۷ میلیون متر مکعب رسیده است.
محمدرضا صالحی افزود: در این مدت، سطح زیر پوشش شبکه‌های آبیاری، مطالعات و ساماندهی حریم و بستر رودخانه‌ها نیز افزایش یافته و طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب اجرا شده است.


منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی،
فرستنده خبر: oskoee
تعداد بازدید: ۲۱۵
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از oskoee


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir