جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

برگزاری نخستین گردهمایی روسا و مدیران گروه تحقیقات کاربردی شرکت‌های زیرمجموعه

چهارشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷:۰۲
اخبار ايران
به دنبال تشکیل گروه تحقیقات کاربردی در شرکت‌های آب منطقه‌ای، نخستین گردهمایی روسای گروه تحقیقات کاربردی شرکت‌های زیر مجموعه در تاریخ 4 مرداد ماه 1396 با حضور جناب آقای مهندس مهاجری معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو در سالن خلیج فارس شرکت مدیریت منابع آب برگزار گردید.

به گزارش شبکه خبری آب ایران،‌ جناب آقای دکتر نوری ضمن خوشامدگویی به حاضرین در جلسه، کلیاتی در خصوص برنامه‌ها و اقدامات گروه تحقیقات کاربردی مورد اشاره قراردادند و سپس جناب آقای مهندس مهاجری با تأکید بر اهمیت تحقیقات و نقش آن در حل مشکلات بخش آب، به تشریح برنامه‌ها و رویکرد وزارت نیرو در حوزه تحقیقات پرداختند. جناب آقای مهندس حاج‌رسولیها ضرورت اهتمام جدی و تلاش پیگیرانه روسای گروه تحقیقات در جهت افزایش بهره‌وری و ارتقا عملکرد تحقیقات را مورد اشاره قراردادند و به بیان انتظارات از گروه‌های تحقیقات شرکت‌ها، پرداختند. جناب آقای دکتر افتخاری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تحقیقات، به تشریح برنامه‌ها و اقدامات موسسه تحقیقات در راستای وظایف برشمرده مطابق آیین‌نامه پژوهش و فناوری وزارت نیرو پرداختند و به ارائه پیشنهادات در زمینه هم‌افزایی و مدیریت کارآمد تحقیقات پرداختند.
در ادامه جناب آقای دکتر سیدعباس جعفری مشاور معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی و دبیر کمیته هماهنگی اقتصاد مقاومتی وزارت نیرو، با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و محورهای اساسی آن از جمله محور دانش‌بنیانی، مبانی اقتصاد دانش‌بنیان و اقدامات و مصوبات دولت نظیر صیانت از بازار ملی در حوزه محصولات دانش بنیان و نظام‌نامه پیوست فنآوری و توسعه توانمند‌ی‌های داخلی را تشریح نمودند. ایشان همچنین اقدامات وزارت نیرو از جمله تبادل تفاهم‌نامه همکاری با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تشکیل کارگروه اجرایی تفاهم‌نامه با هدف عملیاتی نمودن مصوبات دولت را مورد اشاره قرارداند.
همچنین در این گردهمایی از فعالان کمیته تحقیقات شرکت‌های آب منطقه‌ای در زمینه‌های زیر، تقدیر و تشکر بعمل آمد:
- جناب آقای دکتر قندهاری دبیر برگزیده کمیته تحقیقات در سال 94(آب منطقه‌ای خراسان رضوی)
- سرکار خانم مهندس شهابی‌فرد دبیر برگزیده کمیته تحقیقات در سال 95 (آب منطقه‌ای خراسان جنوبی)
- سرکار خانم مهندس حسینی جهت برگزاری شایسته هفته پژوهش (آب منطقه‌ای هرمزگان)
- جناب آقای دکتر حیدری جهت برگزاری جشنواره و کنفرانس ملی فناوری‌های نوین در صنعت آب و برق (سازمان آب و برق خوزستان)
- و سرکار خانم دکتر سلحشور جهت برگزاری هشتمین گردهمایی دبیران کمیته تحقیقات (آب منطقه‌ای گیلان)

سخنرانی جناب آقای مهندس فاضلی دبیر محترم اجرا و هماهنگی طرح احیا و تعادل بخشی در خصوص برنامه‌ها و عملکرد کارگروه اجرایی طرح احیا و تعادل بخشی از دیگر برنامه‌های گردهمایی بود که ایشان ضمن مهم برشمردن نقش تحقیقات در ارتقا عملکرد طرح یاد شده و بخشی از مشکلات آن، انتظارات و موضوعات قابل انجام در قالب پروژه‌های تحقیقاتی را تبیین و خواستار عضویت روسای گروه تحقیقات شرکت‌ها در کمیته راهبری طرح احیا و تعادل بخشی استان‌های مربوطه شدند. جناب آقای مهندس تقوی رئیس گروه محترم بودجه جاری از دفتر امور مجامع، بودجه و مدیریت مالی،‌ در خصوص قوانین مرتبط با تحقیقات و پژوهش و مسائل و مفاهیم بودجه‌ریزی ایراد سخن نمودند و راهکارهای لازم جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود با هدف افزایش بودجه تحقیقات را ارائه نمودند.
سرکار خانم مهندس منتظری‌صاحب کارشناس گروه تحقیقات کاربردی شرکت مدیریت منابع آب در این گردهمایی به تشریح عملکرد تحقیقات بخش آب، تغییرات و رویکرد شرکت مدیریت در حوزه تحقیقات،‌ برنامه‌های پیش رو، فرآیندها و نحوه عملیاتی نمودن برنامه‌ها، انتظارات از گروه‌های تحقیقات شرکت‌های آب منطقه‌ای جهت نیل به اهداف مورد انتظار پرداختند. در نهایت جناب آقای دکتر عرب تجربیات بین المللی در زمینه ارتباط صنعت با دانشگاه، نحوه نیازسنجی و انجام پروژه‌های تقاضامحور و اقدامات ملی در این خصوص را تشریح نمودند.

همچنبن نمایشگاه ارائه دستاوردهای تحقیقاتی با هدف آشنایی، نشر و ترویج و تعمیم نتایج فناورانه تحقیقات حوزه آب در حاشیه این گردهمایی برگزار گردید.منبع خبر: شبکه خبری آب ایران
فرستنده خبر: oskoee
تعداد بازدید: ۱۸۶
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از oskoee


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir