جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

برگزاری گردهمایی مسئولین و مجریان استانی طرح تجهیز نقاط به ابزارهای اندازه گیری

شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶:۳۵
اخبار ايران
اولین گردهمایی مسئولین و مجریان استانی طرح تجهیز نقاط به ابزارهای اندازه گیری جریان با حضور مدیر کل دفتر بهره برداری از تاسیسات انتقال و توزیع آب و مدیران و نمایندگان مجریان طرح در شرکتهای آب منطقه ای طی روزهای دوشنبه و سه شنبه مورخ 16/5/96 و 17/5/96 برگزار گردید.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در ابتدای جلسه آقای دهکردی در خصوص اهمیت مدیریت توزیع و مصرف آب به منظور جلوگیری از بروز تنش‌های حوزه‌ای توضیحاتی داد. وی تاکید کرد در این خصوص پیشرفت‌های خوب و قابل ملاحظه‌ای در برخی استانها صورت گرفته، لیکن در برخی استانها، عدم امکان کنترل و اندازه‌گیری آب رهاسازی شده و توزیع نامناسب آن باعث بروز تنش‌های حوزه‌ای شده است.
دهکردی با اشاره به اینکه رویکرد قبلی این طرح در سال های گذشته صرفاً متمرکز بر شبکه‌های مدرن آبیاری و زهکشی بود، عنوان کرد که با توجه به هدف تحویل حجمی آب می‌بایستی تمام نقاط تحویل بر روی شبکه‌ها ( مدرن و سنتی ) به ابزار یا سازه¬های اندازه‌گیری مناسب، تجهیز گردد. لیکن از آنجایی که بخش قابل ملاحظه‌ای از منابع آب سطحی در بخش برداشت های سنتی استفاده می‌شود، لذا از سال 94 علاوه بر تجهیز نقاط مصرف در شبکه‌ها، تجهیز نقاط برداشت عمده آب از رودخانه‌ها در شبکه‌های نیمه مدرن و سنتی نیز در دستور کار این طرح قرار گرفت.
در ادامه جلسه، آقای اورعی توضیحاتی در رابطه با سابقه طرح تجهیز از سال 88 تا 94 و فعالیت‌های عمده‌ای که طی این سال ها انجام شد،‌ ارائه کرد و در ادامه با اشاره به رویکرد جدید این طرح از سال 94 به بعد عنوان کرد که در این راستا و به منظور نیل به کلیه اهداف و پیشبرد کیفی طرح تجهیز، شرکت مدیریت منابع آب اقدام به انتخاب مشاور راهبر (مهندسان مشاور مهارآب عمران گستر) کرد. وی در ادامه با برشمردن رئوس کلی وظایف مشاور راهبر طرح تجهیز، شرح وظایف مشاورین و پیمانکاران استانی، نمایندگان مجری طرح در شرکت های آب منطقه ای، مشاور راهبر طرح و دفتر بهره برداری از تاسیسات انتقال و توزیع آب (به عنوان مجری ستادی طرح ) به منظور جلوگیری از ایجاد سردرگمی در انجام طرح را تبیین کرد . همچنین وی تاکید نمود که لازم است رویکرد اصلی مطالعات صورت گرفته در خصوص این طرح، تجهیز نقاط عمدة برداشت از حاشیه رودخانه (برداشت های سنتی) باشد.منبع خبر: شبکه خبری آب ایران
فرستنده خبر: oskoee
تعداد بازدید: ۲۲۳
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از oskoee


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir