جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

مدیریت صحیح منابع آبی کشور عزم جدی شرکت مدیریت منابع آب ایران است

شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴:۰۴
اخبار ايران
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در نشست با زارعین و کشاورزان شهرستان گرمسار چالش های پیش روی بخش آب کشور را تشریح کرد.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در نشست با زارعین و کشاورزان شهرستان گرمسار چالش های پیش روی بخش آب کشور را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای سمنان، مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از تدوین دورنمای وضعیت منابع آبی کشور با توجه به شرایط نامطلوب آن در شش سال گذشته تا سال 1400 خبر داد .
مهندس حاج رسولیها به چالش های اصلی و مهم منابع آب کشور اشاره کرد و از چالش ساختاری آب با نگاه حوضه ای و توجه به نقاط نقطه ای به عنوان نخستین چالش نام برد.
مشاور وزیر نیرو با مهم ارزیابی نمودن مدیریت منابع آب و جلوگیری از برداشت های غیر مجاز به استقرار مشاورین جهت نظارت و کنترل بیشتر بر اوضاع آبی تاکید کرد.
وی از اصلاح ساختار مدیریت منابع آبی به عنوان یک امتیاز ویژه برای بخش آب کشور نام برد و خواستار مشارکت کشاورزان و دستگاههای اجرایی برای کاهش یافتن برداشت آب از سفره های زیرزمینی گردید.
ایشان در ادامه اظهار کرد: باید به موضوع آب به عنوان یک کلید واژه حیات بنگریم چراکه نباید امنیت آبی کشور را در خطر انداخت و در آن زمان امنیت زندگی و حتی امنیت غذایی که کشاورزی و تولید در آن دخیل است مورد تهدید قرار می گیرد .
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به تشریح برنامه های پانزده گانه طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی پرداخت و اظهار امیدواری کرد:با مشارکت مردم و کشاورزان و اجرای برنامه های این طرح بتوانیم گامی ارزشمند در راستای حفظ و صیانت از منابع محدود آبی برداریم.
دکترغلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات تکمیل پروژه آب رسانی به گرمسار از سد نمرود گفت: با تکمیل این پروژه در محل سد و انتقال روستای در مسیر می توان مشکل عمده پروژه آب رسانی به گرمسار را مرتفع کرد.
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی از ذخیره سازی بیش از 20 میلیون متر مکعب آب در سد نمرود در سال جاری خبرداد و اظهارکرد: با تکمیل تاج سد نمرود که در مراحل انتهایی است ذخیره سازی به بیش از 100 میلیون متر مکعب می رسد که می تواند مشکلات آب شرب و کشاورزی شهرستان های گرمسار و آرادان را حل کند.
دکتر ایرج حیدریان مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سمنان نیز در این نشست ضمن اشاره به اجرای موفق پروژه های طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی،از همکاری کشاورزان شهرستان های گرمسار و آرادان در نصب کنتورهای هوشمند قدردانی نمود.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سمنان همکاری کشاورزان را ناشی از آگاهی بالای آنان در خصوص وضعیت منابع آب زیرزمینی دانست و خواستار همکاری و مشارکت کشاورزان در بهره برداری از کنتورهای هوشمند شد.
شایان ذکر است در این هم اندیشی، مهندس حبیبی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران،نماینده مردم شهرستانهای گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی،مدیر عامل شرکت آب منطقه ای سمنان،جمعی از مدیران استان و شهرستان گرمسار، زارعین و مالکین کشاورزی به منظور بررسی مشکلات حوزه آب در سالن اجتماعات امام علی (ع) فرمانداری این شهرستان حضور داشتند.منبع خبر: حمید رضا قزوینی
فرستنده خبر: alian
تعداد بازدید: ۱۸۵
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از alian


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir