جستجو:
تلویزیون آبینه
· تلویزیون آبینه
· راهنما
منوی اصلی
· خانه

مطالب.
· آرشیو خبر
· مقاله
· گزارش
· مصاحبه
· پاسخ به رسانه ها
· اطلاع رسانی معاملات


امکانات.
· جستجو
· دانلودها
· ارتباط با ما
· آمار مشاهدات
ورود کاربران
 


 برای ورود مشکل دارید؟
 ثبت نام کاربران جدید

انتخاب 3 طرح از شرکت مدیریت منابع آب ایران به عنوان پروژه های برتر بتنی در بیستمین همایش سالیانه ملی انجمن بتن آمریکا (ACI)

یكشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳:۰۴
اخبار ايران
3 طرح از شرکت مدیریت منابع آب ایران به عنوان پروژه های برتر بتنی در بیستمین همایش سالیانه ملی انجمن بتن آمریکا (ACI)-شاخه ایران در 4 و 5 دی ماه 1396 برگزیده شدند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، اسامی طرح های برگزیده به شرح ذیل است:
1-سدگلورد و سازه های جانبی آن (شرکت آب منطقه‌ای مازندران)
سد گلورد نکا به منظور تأمین نیاز آبی حدود 25000 هکتار از اراضی زیر پوشش شبکه آبیاری و زهکشی دشت نکا و بهشهر و همچنین تأمین سالیانه حدود 3/28 میلیون مترمکعب از نیاز آب شرب شهرهای نکا و بهشهر و گلوگاه و همچنین توسعه دامپروری و صنایع جنبی کشاورزی و پرورش آبزیان و ایجاد اشتغال و توسعه گردشگری در حوضه نکارود واقع در 70 کیلومتری شهر ساری و 40 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان نکا به حجم مخزن 115 میلیون مترمکعب احداث شده است. بدنه این سد از نوع سنگریزه‌ای با رویه بتنی (CFRD) می‌باشد، سرریز آن از نوع آزاد با ثبوت بتنی است.
2-سد و نیروگاه چم شیر (شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران)
این سد از نوع وزنی از جنس بتن غلطکی (RCC)، با ارتفاع 150 متر و حجم بتن ریزی 000/100/1 مترمکعب و طول تاج 730متر و نوع سرریز اصلی اوجی دریچه دار و با حجم مخزن 2300 میلیون متر مکعب در تراز نرمال می باشد.
نیروگاه آن نیز با مشخصات روزمینی، هد طراحی 128 متر و ظرفیت نیروگاهی 176 مگاوات شامل 5 واحد توربین (3 دستگاه توربین اصلی و 2 دستگاه توربین کوچک) با تولید انرژی به میزان 480 گیگاوات ساعت در سال با ضریب 25% می باشد.
3-خروجی مستقل بهره‌برداری از مخزن چاه نیمه شماره4 (شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان)
مخزن چاه نیمه چهارم با ارتفاع حداکثر 20 متر و حجم مخزن حدود 800 میلیون متر مکعب، بزرگترین مخزن در بین مخازن چاه نیمه بشمار می‌رود. آبگیری و تخلیه از چاه نیمه چهارم، از طریق یک آبراهه خاکی واقع در داخل مخزن چاه نیمه 4 به طول 3 کیلومتر انجام می شود. کانال تخلیه کننده به طول 11 کیلومتر از محل دایک اصلی مخزن چاه نیمه 4 تا رودخانه سیستان واقع در بالا دست سد انحرافی سیستان، به منظور هدایت آب ذخیره شده در مخزن چاه نیمه 4 جهت برداشت توسط ایستگاههای پمپاژ در دست احداث توسط وزارت جهاد کشاورزی بر روی کانال احداثی است. ظرفیت آبگذری کانال خروجی 25 متر مکعب بر ثانیه برای تامین آب اراضی شبکه 46000 هکتاری در دست احداث توسط وزارت جهاد کشاورزی (80 متر مکعب در شرایط اضطراری) در نظر گرفته شده است.منبع خبر: شبکه خبری آب ایران
فرستنده خبر: oskoee
تعداد بازدید: ۲۳۲
آرشیو: اخبار ايران
Email this newsPrintable Version
 
لینکهای مربوطه
 بیشتر درباره اخبار ايران
 اخبار از oskoee


Copyright© 2003-2010 www.wrm.ir